طراحی فروشگاه اینترنتی، طراحی حرفه ای انواع سایت فروشگاهی و فروشگاه های آنلاین و کاملا مدرن

تجارت الكترونیكی

آشنایی با تجارت آنلاین و مدل های تجارت الکترونیک

در پاسخ به این سوال که تجارت الكترونیكی چیست؟ می توان خرید و فروش تمامی محصولات یا خدمات از طریق اینترنت با هدف ترغیب بازدیدکننده به خرید اینترنتی را تجارت الکترونیک نامید. در دنیای رو به پیشرفت امروز رقابت چشمگیری میان تولیدكنندگان و عرضه كنندگان محصولات و خدمات وجود دارد، از طرفی دیگر مشتریان خواهان دریافت خدمات و كالاهایی با مناسب ترین قیمت و بهترین كیفیت می باشند، تجارت الكترونیك این امكان را فراهم می سازد كه تولیدكنندگان و عرضه كنندگان خدمات و محصولات بتوانند با صرف حداقل هزینه در هر نقطه از جهان برای كالای خود مشتری مناسب داشته باشند و مشتریان نیز بتوانند دقیقا مطابق با سلیقه و بودجه خود به راحتی و در كوتاه ترین زمان ممكن به خدمات مورد نظر خود دستیابی پیدا كنند. مدل های تجارت الکترونیک: مدل B2B یا Business-to-Business : تجارت الكترونیكی میان شركت ها را گویند که ارتباط بین خریدار و تامین كننده را شامل می شود. مدل B2C یا Business-to-Customer: تجارت الكترونیكی میان كسبه، بنگاه های تجاری، شركت ها را شامل می شود. مدل B2G یا Business-to-Government: تجارت الكترونیكی میان بنگاه های تجاری، شركت ها و دولت را شامل می شود. مدل C2B یا Customer-to-Business : تجارت الكترونیكی میان مشتری یا مصرف كننده با تجار، كسبه و شركت ها را شامل می شود. مدل C2C یا Customer-to-Customer : تجارت الكترونیكی میان اشخاص با هم، مانند فروش مزایده‌ای یک محصول از طریق شبکه و اینترنت را شامل می شود.

فروشگاه اینترنتی

مزایای داشتن فروشگاه اینترنتی برای مشتریان

امروزه فروشگاه‌ های اینترنتی و یا اصطلاحاً وب سایت‌های B2C به عنوان یکی از بهترین، ارزان‌ترین و کارآمدترین بسترهای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات تبدیل شده است. از مزایای فروشگاه های اینترنتی می توان به مواردی همچون: افزایش قدرت خریداران و پیدایش بازارهای جدید برای تولید كنندگان، پیدایش موسسات اقتصادی نوپا و رقابت سراسری، افزایش فروش، درآمد، سرمایه گذاری و سطح رفاه زندگی مردم، ایجاد فرصتهای تجاری جدید برای صنایع و بنگاه های بازرگانی، تسهیل در جهت تاسیس محل كسب و كار برای جوانان بدون نیاز به سرمایه هنگفت، افزایش فرصتهای جدید شغلی و امکان ارائه خدمات و محصولات در سطح جهانی، جلوگیری از اتلاف وقت و کاهش ترددهای بی مورد، کاهش هزینه های سربار و ایجاد رقابت در سطح بین الملل، دسترسی سریع به اطلاعات و عدم حضور واسطه، کاهش هزینه های تبلیغات و ورود به بازارهای فرا منطقه ای در جهت بازاریابی جهانی، سرویس دهی شبانه روزی به مشتریان، فروشگاه اینترنتی محدودیت مکانی ندارد و مشتریان می توانند از هر نقطه ای خرید اینترنتی انجام دهند، فروشگاه اینترنتی حق انتخاب بیشتری در اختیار خریداران قرارمی دهد، ابزار تبلیغی مناسب در جهت فروش محصولات شما، کاهش هزینه های جانبی نظیر اجاره محل، هزینه ویترین و انبار، خواب سرمایه، تحویل کالای خریداری شده درب منزل، بیمه بودن کالا و عدم مشکل حمل و نقل، جلوگیری از هدر رفتن سرمایه های ملی نظیر بنزین، عدم برخورد با ترافیک و کاهش آلودگی هوا و حل معضل بیكاری اشاره کرد.

فروشگاه‌ های اینترنتی

روش های کسب موفقیت در فروشگاه های اینترنتی

كسب هر موفقیتی در دنیای اینترنت، مدیون مدیران خلاقی است كه راه و رسم بازی در فرآیندهای كسب و كار دیجیتالی را به خوبی یاد گرفته و برای اجرای آن در قالب سیاست های دراز مدت خود، هزینه و تلاش اثر بخش می كنند. از مهم ترین عوامل موفقیت یك پایگاه فروش تحت وب كه می تواند مصداقی مانند فروشگاه اینترنتی داشته باشد، استفاده از سبک مدیریتی با اشل فكری، چشم انداز جهانی و كارا می باشد. برای کسب موفقیت در فروش محصولات و خدمات خود بصورت تجارت آنلاین همچون فروشگاه های اینترنتی باید نیاز مشتری را بشناسید، محصول یا خدمات مورد نیاز مشتری را به سرعت و به گونه‌ای حرفه‌ای برآورده سازید، خلاقیت و نوآوری را از یاد نبرید و با استفاده از تکنیک های جذب اعتماد باعث افزایش فروش خود شوید. بعنوان مثال: حتما آدرس و شماره تماس های خود را در فروشگاه اینترنتی ذکر کنید چرا که شماره تماس و آدرس یکی از کلیدی ترین اصول جذب اعتماد مشتری و افزایش فروش می باشد. سهولت در فرآیند پرداخت و بررسی هزینه های رقابتی حمل و نقل، قیمت گذاری محصولات و خدمات، استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی و همچنین طراحی گرافیکی جذاب و مدرن محصولات و خدمات شما در فروشگاه اینترنتی می تواند موجب افزایش فروش شود. یکی از نکات دیگر در افزایش میزان فروش شما امنیت و استفاده از تراکنش های امن و یا همان پروتکل HTTPS است. در صفحات خود Error نداشته باشید. مطمئن باشید با کوچکترین خطا کاربرانتان را برای همیشه از دست خواهید داد.

ویژگی های طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وب کو وب

جهت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی موفق و پربازده، با سوددهی مناسب و مداوم، می بایست از یک فروشگاه ساز یا سایت فروشگاهی قوی و مطمئن استفاده کنید. سیستم فروشگاه اینترنتی "وب کو وب" شامل ویژگی های زیر می باشد :
بهینه سازی (سئو) حرفه ای وب سایت های فروشگاهی، طراحی سایت فروشگاهی کاملا واکنش گرا، معرفی محصولات و خدمات در سطوح نامحدود، امکان صدور فاکتور الکترونیکی، ایجاد فیلدهای کاملا دینامیک و پارامتریک برای تعریف محصولات، پرداخت اینترنتی (پرداخت آنلاین) توسط هر یک از کارت های عضو شتاب و همچنین پرداخت های غیر اینترنتی، پیاده سازی ملاحظات امنیتی و رعایت نکات حفاظتی در طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی تم فروشگاه اینترنتی بصورتی زیبا، شاداب و جذاب متناسب با نوع محصول، طیف مخاطبین و سلیقه مشتریان، امکان جستجوی چند سطحی کاربر در هر طبقه از کالاها بر اساس مشخصات فنی و ویژگی های آن محصول و فیلتر کردن چند مرحله ای نتایج، سیستم گزارش گیری انعطاف پذیر از سفارشات و مشتریان، ارسال پیام کوتاه و ایمیل به مدیر سایت هنگام دریافت سفارش جدید، ارائه کد رهگیری به خریدار، ارائه فهرست سفارشات و خرید های قبلی مشتریان، چت آنلاین و ثبت نظرات کاربران در بخش نظردهی هر محصول، امکان مقایسه چند محصول هم خانواده، مدیریت انبار در فروشگاه اینترنتی بر اساس موجودی، استفاده از برنامه نویسی 5 لایه، تکنولوژی MVC و تکنولوژی Ajax

طراحی انواع سایتهای فروشگاهی واکنش گرا

طراحی انواع سایت فروشگاهی واکنش گرا