افزایش ترافیک سایت، افزایش آمار سایت، افزایش آمار بازدید سایت، افزایش رتبه سایت در گوگل، افزایش رتبه الکسا و افزایش ترافیک بازدید سایت

افزايش ترافيک سایت

ترافیک وب سایت چیست ؟

شاید در بسیاری از وب سایت ها و وبلاگ ها خوانده باشید که ترافیک وب سایت به معنی تعداد بازدید از یک سایت است، اگر چه افزایش ترافیک سایت رابطـه مستقیمی با افزایش بازدید از آن سایت دارد ولی مطمئنا به معنی تعداد بازدید از یک سایت نیست، بلکه ترافیک وب سایت عبارت است از مقدار اطلاعات تبادل شده بین یک وب سایت و کاربر که در اینجا کاربر همان بازدید کننده سایت است .با افزایش ترافیک سایت، ضمن بالا رفتن رنکینگ سایت، آمار بازدیدکننده های وب سایت تان نیز ازدیاد یافته و در نتیجه این عمل موجب افزایش فروش خدمات و محصولات شما خواهد شد.

افزايش بازديد سایت

چه نیازی به افزایش ترافیک سایت است؟

هر نوع وب سایتی که در طراحی سایت خود ترافیک بیشتری در موتورهای جستجو دارد، شانس بهتری برای سود بیشتر در مقایسه با سایت هایی که کمتر در معرض نمایش هستند، خواهد داشت. به عبارت دیگر افزایش ترافیک سایت در طراحی وب سایت معادل فروش بیشتر و ترغیب بازدیدکنندگان به خرید و افزایش مشتریان می باشد. افزایش ترافیک سایت شما، موجب سلب امتياز بازديد از سايت رقبای شما می شود. اگر وب سایت شما در بالاترین لیست نتایج موتورهای جستجو به نمایش در آید، هر زمان که افراد در جستجوی اطلاعاتی مرتبط باشند، با وب سایت شما مواجه می شوند.

افزايش آمار سایت

چگونه متوجه ترافیک سایت خود شویم؟

وقتی سایتی طراحی می کنیم، حتما هدفی داریم و گزینه اصلی برای رسیدن به آن هدف دیده شدن توسط بیشترین کاربران آنلاین می باشد و میزان توجه و ترافیک سایت شما توسط تعداد بازدید کنندگان آن سنجیده می شود و البته این برای شما بسیار مهم خواهد بود تا آماری از بازدید کنندگان خود داشته باشید و این تنها با استفاده از سایت هایی امکان پذیر است که قابلیت ارائه اطلاعات ارزشمند آماری را در خود جای داده اند مانند: استفاده از امکانات آماری سایت www.hit-counts.com، استفاده از ابزار آماری گوگل (google analytics) و همچنین چک کردن ترافیک سایت در الکسا (Alexa)

ارتباط افزایش ترافیک سایت و موتورهای جستجو

آیا می دانید نیمی از افزایش ترافیک سایت ها و افزایش ترافیک فروشگاه های اینترنتی بوسیله موتورهای جستجو که مهمترین آنها گوگل می باشد، تامین می گردد؟ بیش از 50 درصد کاربران وب با استفاده از موتورهای جستجو، به دنبال خواسته (محصول، خدمات و یا مطلب خاص) خود می گردند. زمانی که شما در رتبه های نخست موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل که پر استفاده ترین موتور جستجو در جهان است قرار بگیرید می توانید تعداد بسیاری از این کاربرانی که در موتورهای جستجو وارد می شوند را به وب سایت خود جذب کنید و آنها را تبدیل به کاربران و یا حتی مشتریان خریدار محصول و خدمات خود کنید. افزایش ترافیک وب سایت با استفاده موتورهای جستجو می تواند یکی از بلند ترین گام های شما برای شروع و گسترش یک تجارت و بازاریابی آنلاین باشد. به این نکته توجه داشته باشید که برای اکثر موتورهای جستجو رعايت نکات طراحی قالب مهمتر از محتوای وب سایت جهت افزایش ترافیک سایت (افزایش آمار بازدیدکننده های دائمی سایت) می باشد. وقتی کلمه ای جستجو می شود موتورهای جستجو بر اساس page rank نتایج را مرتب می کنند. پس اگر می خواهید بازدید کننده های بیشتری از موتورهای جستجو وارد سایت شما شوند باید page rank صفحات سایتتان را بالا ببرید. تمامی موتورهای جستجو با توجه به الگوریتم هایی که دارند به هر سایتی رتبه های متفاوتی می دهند.

افزایش محبوبیت سایت-افزایش رتبه سایت-افزايش بازديدکننده سایت

عوامل مهم و موثر در افزایش ترافیک سایت